Usługi tartaczne

Wady i zalety tartaku obwoźnego

Usługi tartaczne świadczone są od bardzo dawna, nic dziwnego w końcu drewno to budulec używany przez nas od milionów lat. Tak jak kiedyś używany jest do budowy i wszelkich konstrukcji, ale również rozpalania ognia. Trudno sobie wyobrazić, o ile w ogóle można, życie bez tego świetnego, warto dodać odnawialnego, surowca jakim jest drewno. Kiedyś pociąć i obrobić drewno można było jedynie w wyspecjalizowanym zakładzie, tak zwanym tartaku. Obecnie bardzo popularne, bo wygodne są tak zwane tartaki obwoźne, czyli po prostu, krótko mówiąc mobilne (które łatwo transportować). Zwykle mają formę specjalnych przyczep, na których to znajdują się potrzebne maszyny. Wystarczy do odpowiedniego samochodu przyczepić ową przyczepę i pojechać na żądane miejsce. Czemu tak bardzo popularne są tartaki obwoźne? Głównymi zaletami jest fakt, iż klient oszczędza na transporcie drewna do wyspecjalizowanego zakładu. Owszem istnieje ich całkiem sporo i są rozsiane po całej Polsce, jednakże koszty transportu zwykle, nawet w przypadku bliskiego położenia tartaku, nie należą do niskich. Inne zalety to pełna kontrola, również jakości, cięcia - bowiem odbywa się ono właściwie bezpośrednio na oczach klienta. Jakie mogą być wady takiego tartaku? Właściwie ciężko dopatrzeć się jakichkolwiek zwłaszcza, gdy patrzy się od strony klienta. Być może koszty utrzymania i konserwacji takich maszyn nie należą do niskich, ale uważam, iż rekompensują to ceny wynajęcia i popularność, która zwłaszcza w ostatnich latach bardzo wzrosła, tego rodzaju usług.

O stronie

Nasza strona powstała, aby przybliżyć informacje na temat usług tartacznych w Polsce. Niewielu ludzi wie, czym tak na prawdę zajmuje się choćby tartak przewoźny.

Usługi tartaczne

Tartak

Tartak tartakowi nie równy. Należy o tym pamiętać wybierając firmę, która będzie dla nas świadczyła usługi. Nie ważnie, czy jest to przecieranie drewna, czy na przykład kładzenie więźby dachowej.